Dšošas

Kategorija
Šunys
Apie gyvūną
Dšošas.
Dar vienas kažkam pasirodęs per jaunas per energingas, per stiprus, gal iš voljero iššokantis-prasikasantis, nes tų voljerų dažniausiai būna tik toks pavadinimas – voljeras, o kai jį pamatai, tai… du kvadratai apraizgyto tinklo-grotų užraišiotų, užkaišiotų, užgriozdintų ir ten uždaromas šuo.
O šuniui reikia laisvės. Reikia draugystės. Reikia bendravimo, nes tai kad jis turi balsą kaip ir mes ir garsiai loja pamatęs žmogų, kaip kad mes prasižiojam kalbėti ir nesustojam net kai savęs negirdim, tai… na, mums atleidžiama, mes žmonės, o va šuo tai jis turi imti loti tada kai reikia pranešti-apsaugoti-nuvyti, o kai jau nereikia tai turi tylėti ir ramiai sėdėti laukdamas kada reikės pagarsinti kitą pranešimą, o šeimininkui ir tam kam jis pasakys tai turi būti kaip šilkinė vilna;) ir kad ir kaip šeimininkas besielgtų, kad ir ką kada duotų-neduotų, darytų-nedarytų, turi būti kaip, na, kaip negyvas daiktas – ką nori tą ir darai.
O šuo gyvas kaip ir mes. Ir mums ne kiekvienam reikia to šuns, nes neturim atsakomybės, ne visi esam empatiški, t.y. matom kito širdagraužius ar fizinį skausmą, galiausiai netruim ar prarandam kantrybę, tiesiog nusibosta ar pavargstam rūpintis ne tik savim, bet ir dar kažkuo, aptingstam, žodžiu.
Po tokios ilgos įžangos apie šunį Dšošą – stiprus, veiklus, energingas, viską pastebinti ir iškart reaguojantis ir nežiūrint visų tokių veiklumų kurie dažną žmogų tiesiog vargina, jis ir labai labai trokštantis žmogaus bendrystės. Ėjimo/bėgimo kartu, glostųmų, užsiėmimų kaip kad pvz., metųti pagaliuką-žaisliuką, kartu prabėgti, apsiuostyti teritoriją;) Žodžiu, energijos kad derėtų turėtų būti apie tą patį panašiai – veikli, judri, stipri iš abiejų pusių;) Taigi, jaunų šeimininkų reikia Dšošui, patempiančių jo bendravimo troškimą;)
Apie 2 metų, kastruotas ir visa kita.
861232962