Mirta

Kategorija
Šunys
Apie gyvūną
Vyšnytė ant keksiuko – Mirta. Žinau, kad beveik visi nugriūsit. Na, taip būna kai prieš akis iškyla derinukas – balta a la haskė, gal pusiau laikutė su žydromis neužmirštuolių gėrio akytėmis;) Nors ne visai tinka tas žodis gėrio;)
Ir nes visi nugriūna po jos kojomis apsilankę globos namuose, pvz. atėję tiesiog pavedžioti šuniukų ir viltingai klausiantys „o galima pavedžioti tą baltą?…“ Ne, deja, ne. Ne kiekvienam, ne belen kuriam. Iš esmės tai nieko nenutiks – tik mes turim prisegti, išvesti ir Mirta lekia net nekreipdama dėmesio kas ją veda. Nelįskit prie jos, ta prasme nepulkit glostyti, kalbinti, atkreipti dėmesį, tiesiog lakstykit, vedžiokit, leiskit jai išsivaikščiot, išsiuostyt, išsidairyti ir apsidairyti kaip ji mėgsta – visa aplinka jos akiratyje, ji viską ir visus mato, aktyviai, gyvai, energingai, dažnai ir garsiai reaguoja į viską kas vyksta ar žada vykti. Smili ir smalsi, greita ir nenustygstanti vietoje. Tokia Mirta. Tada parvesit, mes įvesim į voljerą, nusegsim ir galit ateiti kitą dieną, dar kitą, ilginant ir buvimo laiką, kad ir kelias valandas. Tokiu būdu šią žiemą su ja leido laiką viena savanorė ir susidraugavo be problemų. Tiesa, esant komapnijoje, nors visus jaunuolius Mirta iškart priima, bet kai jai atrodė, kad yra reikalas pora iš jų jau žino ką reiškia kai Mirta kanda. Sudrausta liaujasi, bet vis viena, šis grožis ne kiekvienam, ne belen kuriam.
Aišku, maži vaikai – ne. Vyresnio amžiaus žmonės – irgi ne. Jauni tinka, žinoma, bet jei pora tai abu turi norėti, suprasti, galėti ir mylėti ją dar net nematę, kad turėdami sąlygas, pažįstantys šunis, nesibijantys, pasiryžę, kaip kad tarkim mūsų kitus panašaus būdo keletą šunų yra paėmę atitinkantys visus reikalavimus žmonės ir žinoję ką ima dabar džiaugiasi nors pasitaiko visko, bet jie tą žinojo ir tas jų negąsdino.
Štai atsakymas į klausimą kodėl ŠITOKIO grožio šunytė vis dar globos namuose, jau pora metų, deja. Nes nepamato ją atitinkami žmonės, su tokiomis savybėmis, ketinimais ir nusiteikimu kokius išvardijau…
Tai čia gal postas tik kad postint, jau ne kartą tai daryta, kol kas Mirta kasdien išvedama ar išleidžiama į aikštelę pati sau palakstyti, kai galėjo ją kasdien vežiojosi automobiliu (ji žiauriai mėgsta važiuoti!Jos nereikia raginti tik pradarai duris ir ji jau sėdi ant sėdynės laiminga, jokių problemų važiuoti, tiesiog visa džiaugsme), vežėsi į mišką, į ilgus pasivaikščiojimus, išsilakstymus, net ir su nakvyne sodyboje, kur ji palaimingai miegojo lovoje… Tai… gal kas nors vis dėl to atsiras drąsus, veržlus ir žinantis, norintis? Na, labai tikiuosi, užtat vis dėl to ir postinu:)
Apie 4 metų, sterilizuota ir visa kita.
861232962