Norkis

Kategorija
Katės
Apie gyvūną
Norkis dėl savo nepaprastumo vis dar ilgesingai uodžia lauko orą pro plyšį ir neranda namų – sodybos su dideliu sodu, kuriame jei ne sėdėtų obely, tai drybsotų tarp pienių. Juk tuoj žydės pienės! O jis, žinot, kaip atrodys tarp jų??Baltas geltoniu žalioje pievoje.
Gaila man jo tokio, be lauko…
Norkis ilgai buvo Buda – katinas išmiegojęs ir išmeditavęs stresus ir per tai nesveikatą. Netekęs šeimininko, tada namų, tada laisvės, galiausiai rado ramybę meditacijoje kai niekas netrukdė išmiegoti visas negandas. Tokio gydymo pakako ir slogai, ir neapetitui ir stresui – viską kaip ranka nuėmė visagalis miegas ir ramybė. Dabar Norkis sveikas ir vis sunkėjantis katinas. Kartais tenka jį pakelti ir tada pajuntu kaip jis sunkus ir matau kaip pakėlus, kojos jo visviena neaukštai virš žemės – jis nepaprastai ilgas, didžiulis katinas. Neįprastai didelis. Mano ne vieno tūkstančio kačių praktikos istorijoje toks pirmasis. Šiaip dideli katinai būna į storumą, o Norkis į dydį. Ramybė jo įspūdinga. Jausmas kai pasilenki prie jo paskendusio savy ir jis pajutęs greta veidą atmerkia akis nerealus – tarsi atsiveria kanalai. Jo į Tave.
Jis kalba. Kartais tiesiog sako trumpai vietoj labas, kartais dar kažko paklausia ir vėl panyra.
Dabar jau ir palaksto su jauna namų kate gaudynių. Tada sakau, kad iš jo Buda išėjo. Palakstęs vėl užmerkia savo geltonas akis ir įsileidžia ramybę.
Labai dažnai jį randi pamestą. Arba numestą. Bet tiksliau kaip pamestą – bele kur ant grindų, vidury kambario, pačioje netikėčiausioje vietoje. Žiūri – o, kažkas pametė katiną! Arba susipakavusį dėžėje. Namuose turi būti bent viena dėžė katinui. Labai patogu. Ir katinui, ir namams.
Jis visoks. Tik ne tampomas ant rankų. įpratęs su kitomis katėmis, prasilenkiantis su šunimi, stebintis aplink liuoksintį triušį. Tik ne sėdėjimui ant kelių ar murkimui greta. Jis išgirsti murkia kai įeini į vonią, prieš paprašant jo išeiti iš dušo kabinos kur paprastai sapnuoja savo įspūdingiausius sapnus. Negalima iš Norkio atimti vonios. Nebent vietoj jos turite pasiūlyti baseinėlį. Galima ir be žuvyčių. Jas jis susigalvos. Be to, jis matys debesis. Esu dėl to tikra. Jis katinas, kuris mato debesis. Ir jis žmonėms, kurie supranta apie ką aš dabar pasakoju ir ką noriu pasakyti. Nes pusė iš to ką parašiau reikia labiau jausti nei suprasti. Žinau, kad tokie atsiras, tiksliau, juos pasieks žinutė apie jų katiną. Budą Norkį.
Tuoj žydės pievos.
861232962