Apie mus

Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugija
IMG_3701

Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugija

Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugija įsikūrė 1999 metų rudenį, o gyvūnų globos namai atidaryti 2007 metais. Septynis metus gyvūnai buvo globojami mažose, apie 100kv. m. patalpose, įrengtose buvusioje fermoje, kaime. 2014 metais jie perkelti į didžiules, įrengtas pagal veterinarinius reikalavimus patalpas pačioje Utenoje, buvusioje miesto šilumos katilinėje.

Mūsų veikla

Kas mėnesį priimama, atsivežama vidutiniškai apie 80 gyvūnų ir išvyksta į naujus namus apie 60. Be naminių, beglobių, rūpinamasi ir laukiniais gyvūnais – gandrais, gulbėmis, įvairiais kitais smulkesniais ir stambesniais paukščiais, smulkiais laukiniais gyvūnais, kuriems reikalinga laikina globa. Globos namuose dirba samdomi, bet gyvūnus labai mylintys, jų elgseną pažįstantys darbuotojai, o jiems padeda daug savanorių, kurių vieni ateina tik pavedžioti šunis, pabūti su katėmis, kiti padeda tvarkytis.

Kasmet teikiame projektus finansavimui iš Utenos rajono savivaldybės specialiųjų programų. Ir šiemet teikėme paraiškas visuomenės sveikatos rėmimo bei gamtosauginės veiklos projektams.

Pagal visuomenės sveikatos rėmimo  programą teiktam projektui „Visuomenės sveikatinimas – virusinių ligų valdymas“  gavome 1500Eur ir juos panaudojome keturiasdešimčiai beglobių gyvūnų – jų pagavimui, apžiūrai, nublusinimui, nukirminimui, vakcinavimui ir sterilizacijos operacijoms. Nors tai maža dali mūsų globotinių, tačiau labai svarbus kiekvienas gaunamas euras.

„Pagalba sužeistiems ar ligotiems smulkiems laukiniams paukščiams ar iškritusiems iš lizdų jų jaunikliams“ – tai gamtosauginės veiklos projektas, teiktas savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšoms gauti. Gavome 400 Eur, kuriuos panaudojom įvairių smulkių laukinių paukščių, kurie pas mus buvo vežami, apie juos pranešama ir paimami maitinimui, priežiūrai, gydymui. Viso buvo keliasdešimt tokių reikalingų pagalbos.

IMG_3108
IMG_7425

Kaip sustabdyti beglobių gyvūnų veisimąsi?

Utena buvo vienas pirmųjų miestų, kuriame buvo pastatyti kačių nameliai prie daugiabučių gyvenančioms ir vietinių žmonių maitinamoms katėms. Siekiant sustabdyti beglobių gyvūnų veisimąsi ir sumažinti beglobių skaičių, visame mieste ir Utenos rajone jau keletas metų pastoviai vykdoma bešeimininkių gyvūnų – kačių ir šunų sterilizavimo programa, į naujus namus iškeliauja tik sterilizuoti gyvūnai.