„Lietaus“ šunys

Kategorija
Radę namus
Apie gyvūną

Pirmiausiai parašysiu apie lietų.
Nelijo, bet aplink debesavosi, vėjas toks koks Lietuvoje įprastas – vėsiai gaivus kai norisi ką nors užsimesti, o nuogas kojas rodai tik todėl, kad mėnesį jos buvo kepinamos ir vis dar įsigėrę šiluma. Pamiškė ir renovuojama sodyba. O, fui, kaip negražiai nuskambėjo, netinkamai prie to ką noriu pasakyti – sodyba tvarkoma, namas tvarkomas, bet be viso to, ką galėtum įsivaizduoti kai girdi žodį renovacija – jokio matomo plastiko ir modernumo, užmušančio autentiką. Čia pūtė gaivus vėjas. Kaimiškas, natūralus. O po kiemą lakstė vaikai. Basi. Ir tos mergaičių suknelės… krašteliu akies: rankos, basos kojos, suknelės kampas, vaikiškas skreitas ir jame nugulęs šuniuko nosiukas, ant vis dar nuo saulės įšilusios akmenų krūvos raudonojo serbento uogą baigianti sudoroti Melisa, juodoji Varnė lenktyniaujanti dėmesio su šiurkštuke, bet dieve, kokio mielo snukelio ir gerų akių Čija.
Ar vis dar debesuojasi? Lai, lietaus reikia, vėjo, to, kuris neša ir atneša, irgi reikia, saulė grįš, apšvies veją ir basas kojas.
Kaip keista, kad atrodo keista basakojai vaikai nenuskustoje pievelėje. Ar reikia pridėti – be telefonų.
Bet gera. Tas jausmas ir priverčia judėti. Gera, kad yra.

O jei taip papasakočiau apie šunelius, a?Juk dėl jų viskas ir prasidėjo. Dėl jų mamos, kuri bastėsi aplink naujai įsigytą sodybą ir niekaip neprisileido, baidėsi žmonių kol atėjo jos metas ir pagimdė šuniukus – Melisą, Varnę ir Čiją. Gal jau ir pati nusileido ir leidosi sugaunama. Kas geriau galėjo nutikti jai ir jos mažyliams? Kartu ir tiems basakojams.

Dabar jau mūsų eilė, mūsų ir Jūsų – šunelės, kaip ir jų mama, augs vidutinės, iki 15-20 kg., gal Varnė stambiausia, kai jos paaugs, jei reikės, padėsim jas sterilizuoti, bet tai būtina. Kaip kad mažylėms radus namus bus pasirūpinta jų mamos sterilizacija.

Ir toliau tvarkomas namas, ir sėdima ant tos šiltos akmenų krūvos.
Šunytės tarps Svėdasų ir Anykščių, galim pavežti, galit patys nuvažiuoti ir parsivežti. Jei tik jos bus laimingos pas Jus – be rišimų, tik su meile.
865979166