Snapius

Kategorija
Radę namus
Apie gyvūną
Snapius. Tipiškas šuniukas, kurio elgesį sugadino grandinė. Visą savo miniatiūrinio šunelyčio, sveriančio viso labo apie 7-8 kg, panašaus į veislinius kažkokius mažius, nors nesvarbu koks tas jo panašumas į vienokį ar kitokį, tačiau jis toks aktyvus, judrus, nuo mažučio turėjęs lakstinėti, dalyvauti, kartu su žmogumi, tampėsi ant grandinės. Čia toks kalėjimas visuotinai pripažįstamas kaip normalus elgesys su gyvūnu.Iš vienos pusės sakoma „šuo geriausias žmogaus draugas“ ir visi be išimties maksi galvomis, linguoja, pritaria, o kaime, ir ne tik kaime, šuo jų ant grandinės pririštas ir suprantama, kad taip, labai geriausias draugas, parišau ir loja, saugo mane (??), mano turtą, taip taip, geriausias draugas. Nu man/mums tai jau nesuvokiama. Kodėl gi nei vienas nenorite būti pririšti?Visi norite laisvės, kad ir sąlyginės, o geriausias draugas – ant grandinės?
Nu žodžiu, pakeičia šuns elgesį, uždeda įprotį kaip tą gradinę – pastoviai sukti ratus jos leidžiamu ilgiu. Snapiui gali galva apsisukt, o jį vedžiojant dar labiau – jis ištisai sukasi bėgdamas, darydamas ratus ir tik paleistas aikštelėje ramiai jau risnoja, lakstinėja, uostinėja, atsipūtęs ir nurimęs, kai nejaučia jį laikančio pavadėlio. Todėl mažučiukui Snapiui reikia namų kuriuose atidarius duris jis būtų tiesiog išleidžiamas į kiemą išsibėgioti, vedžiojimas jam tikrai netinka, jis traukia, ratinėja, nervinasi, loja, stengiasi atsikratyti pavadžio, visas nervingas ir įsitempęs. Vežėm į Vilnių Snapiui rentgeną darėm dėl jo užsikosėjimo su pakriokimais, rodos jį antkaklis smaugtų – jam trachėjos žiedai susiaurėję ir kitaip nebus, pastebėjom, kad kai jis ramiai vienas pats sau laksto, nesijaudina tada ir nekriokuoja. Kuo dar ypatingas Snapius?Senukas, bet žvitrus kaip jaunikliukas, gal kad toks smulkutis, mažutis, tiesiog jo kraujyje kaip gyvsidabrio lašeliui striksėti duota. Kastruotas, dantukai sutvarkyti. Akutės jo nemato, viena šešėlius, kita nieko. Jau savy Snapius tik viską mato gerai. Svarbiausia, kad užuodžia, jį tas veda į priekį. Taigi, jam būtina aptverta teritorija ir geriausiai pasivedžiojimas pats save:)
Kambaryje kai apvaikšto viską, išsižiūri tai ramiau pasidaro, nesinervina, nekriokuoja savo susiaurinta trachėja. Įkelsiu jo video, tikėdamasi, kad vis dėl to ir šiam problematiškam mažyliui gali atsirasti namai, jam suteikti paskutinius metus ramybės norintys žmonės. Nes jei jis būtų bent kokiais penketu metų jaunesnis dėl jo būtų konkursas kiek norinčių…. ech…
Prašom apsilankyti globos namuose, dirbam kasdien, įskaitant ir savaitgalius, ir šventines dienas, nuo 8 iki 16val. Tel.: 861232964 (iki 16val) arba 861232962 (po 17val)
O mes visada laukiam ir esam be galo dėkingi už jūsų kad ir keleto eurų indėlį padedant mums padėti jiems:
Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugija
Įm. kodas: 184211367
a.s. LT417044060002546192, SEB bankas
Mus galite paremti per PayPal:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=4079633